Odzież do biegania

Odzież do biegania

Coraz większa cześć społeczeństwa zainteresowana jest zdrowym style życia zarówno, jeśli chodź o zdrowie odżywianie się jak również o aktywny wypoczynek. Podczas aktywności fizycznej ważne jest nie tylko, jaki dystans pokonanym znaczenie ma równie odzież, w której trenujemy.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów zarówno, jeśli chodzi o wzory jak i kolory jednak nie to powinno być dla nas najważniejsze. Ważne jest by podczas zakupu odzieży przeznaczonej do treningów zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie ubrania do swojej sylwetki. Odzież powinna być przede wszystkim wygodna, nie powinna ograniczać ruchów ani powodować otarć na naszym ciele. Źle dobranie ubranie może powodować dyskomfort zarówno u maratończyka jak i początkującego biegacza. Bieganie w odzieży, która będzie powoduje otarcia nie jest zapewne zbyt przyjemne i może zniechęcić szczególnie początkujących biegaczy.  Decydując się na zakup odzieży do biegania warto zwrócić uwagę na porę roku jest to bardzo ważny wyznacznik szczególnie, gdy zamierzamy biegać każdego dnia niezależnie od pogody. W okresach letnich najlepszym rozwiązaniem się ubrania wykonane z materiałów odprowadzających wilgoć. Powinniśmy pamiętać o tym zarówno podczas zakupu koszulek jak i spodni. W miesiącach, gdy temperatura na zewnątrz jest znacznie mniej przyjemna oraz mroźna najbardziej odpowiednim strojem jest ubranie się na tzw. „cebulkę”. Ten sposób zapewnia zatrzymanie ciepła oraz chroni nas przed zawianiem. W deszczowe i wietrzne dni dodatkową ochrona dla biegacza jest lekka kurta najlepiej, jeśli posiada kaptur.

Wybór odpowiedniej odzieży nie powinien być podyktowany jedynie jej walorami estetycznymi, wart zwrócić uwagę na w/w szczegóły. Dzięki temu unikniemy niemiłych niespodzianek w trakcie pierwszego treningu w nowej odzieży.

 

Dodaj komentarz